شناسه خبر :   74755      سه شبه 2 خرداد 1396 - 12:19
مطالبات مردمی از شورای پنجم
شماره یک – انتخاب صحیح شهردار

يادداشتي از حسن آقاجاني

هیاهوی انتخاباتی شورای پنجم شهر هم در نهایت به پایان رسید و علی رغم اشتباهات گروه های تبلیغاتی بعضی از نامزدها, جامعه شاداب انتخاباتی, حضوری حداکثری را در پای صندوق های رای رقم زد.
مردم انتخاب کردند و در این انتخاب ترجیح دادند 5 نفر از شورای قبلی (چهارم) به کار خود ادامه دهند. اینکه نحوه انتخاب هنوز هم ممکن است در بحث قومیتی باقی مانده باشد یک سوی قصه است که در جای خود از منظر اجتماعی و فرهنگی قابل بررسی است اما به عنوان یک شهروند بر خود دیدم تا قبل از آغاز به کار شورای پنجم مطالبی را یادآور شوم که با توجه به بازخوردهای جامعه شهری به خصوص در قشر تحصیلکرده, مجموعه ای از مطالبات با رای حداکثری به نظر می رسد.


و اما نخستین مطالبه:
ترکیبی که در نهایت به شورای پنجم راه یافته است به نظر می رسد در یکی از مقدماتی ترین وظایف شورا که انتخاب شهردار می باشد با نگاهی نسبتا متفاوت به گذشته اتخاذ تصمیم کند. اینکه منتخبین مردم در شورای پنجم چه تصمیمی در این خصوص می گیرند قطعا به میزان مطالعات شان از شهرداران گذشته بهشهر و خروجی عملکردهایشان, مطالعه در خصوصیات کاری و انسانی شهرداران موفق کشور و حتی دنیا و بررسی دلایل موفقیت شان, نگاهی جامع به ظرفیتهای بالقوه شهری و مشکلات کلان و زیرساختی شهر بهشهر و عواملی از این دست دارد.
اما لازم است مروری شود بر مطالبات مردمی از همه اقشار تا اعضای شورای پنجم با نگاهی کامل تر به بررسی یکی از اصلی ترین و در عین حال مقدماتی ترین وظایف شان بپردازند.
قدرت, خلاقیت, کلان نگری و ذات مدیریتی, متعهد و با سوابق و تحصیلات روشن و استخوان دار (ترجیحا در حوزه مدیریت شهری), آشنا به ظرفیت ها, توانمندی ها و راه های مطلوب استفاده از آنها, آشنا به کاستیها و راههای برون رفت از مشکلات پایه ای و معضلات در جامعه شهری بهشهر, آشنا به فرهنگ بهشهر و حومه و تسلط در معاشرت نیک و شایسته با ارباب رجوع و در نهایت دارای قدرت نفوذ و پی گیری محترمانه از مقامات بالا خصوصیات بارزی است که اگر بتوان جمع یا حداکثر آن را از ظرفیت های منابع انسانی بهشهر استخراج نمود احتمالا نتیجه ای قابل پذیرش تر را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.
در پایان ضمن برشمردن تیتر وار مطالبات دیگر شورای محترم پنجم ( شخصیت محوری در شورا- تشکیل اتاق فکر – روابط عمومی مستقل – شهرادارن نواحی مختلف ) که شماره های بعدی این متن را رقم خواهد زد از همه همشهریان محترم تقاضا دارم تا ضمن نقد مطالب ارسالی اینجانب, پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در قالب متنی مستقل یا مشترک جهت همیاری بابت اعتلای جامعه شهروندی بهشهر ارائه نمایند.


حسن آقاجانی – یکم خرداد 96

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف