شناسه خبر :   286      پنج شنبه 31 فروردين 1396 - 08:50
علیرضا یونسی، رئیس ستاد انتخابات مازندران :
برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در 8 شهر مازندران

به گزارش الف پرس به نقل از «تیتر صبح»؛ علیرضا یونسی در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اینکه دولت در اطلاع رسانی مظلوم است و در مجمع نظام نیز در این بخش مظلوم بوده و مجاهدت هایی که صورت گرفته منعکس نشده است، اظهار کرد: در مازندران برگزاری انتخابات به بهترین وضعیت ممکن در حال انجام است و هیچ نقطه کوری برای برگزاری انتخابات در مازندران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تمام شبکه های برق و مخابرات برای برگزاری انتخابات آمادگی دارند، تصریح کرد: مازندران پس از تهران تواناترین استان کشور در زمینه اینترنتی است.

یونسی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شورای اسلامی مازندران تعداد داوطلبان زن 22 درصد رشد داشته و تعداد افراد دارای مدرک فوق لیسانس 100 و دارنده دکتری 31 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: رغبت بانوان برای حضور در شورا افزایش یافته و تحصیل کرده ها نیز با اقبال بیشتری در این انتخابات حضور یافته اند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با تاکید بر اینکه هشت هزار نفر در انتخابات شورای اسلامی شهرهای مازندران عضو اصلی کرسی های شورا خواهند شد، عنوان کرد: از این تعداد، 316 نفر اعضای شوراها و 316 نفر شورای روستاها خواهند بود.

یونسی با اشاره به اینکه 22 روستای مازندران در انتخابات امسال برای داشتن شورا حد نصاب جمعیتی ندارند، افزود:  در دوره قبل 45 روستا شورا نداشتند که این میزان در سال جاری کاهش یافته است، از سویی 52 روستا نیز در این مدت به شهرها الحاق شده اند.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه تعامل بسیار خوبی در هیات های نظارت شوراها با انتخابات ریاست جمهوری برقر است، عنوان کرد: تمام امکانات برای برگزاری انتخابات مهیا شده است و انتخابات باید در سلامت امنیت و مشارکت و رقابت در عین رفاقت برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات بهار فعالیت سیاسی یا بهار دموکراسی است، تصریح کرد: عوامل دولت باید یک سری از اصول قانونی را رعایت کنیم تا خدشه ای به انتخابات وارد نشود یکی از مهم ترین اقدام ها جلوگیری از فعالیت کارکنان در ساعت اداری است که باید رعایت شود.

یونسی با تاکید بر اینکه در مازندران در هشت حوزه انتخابیه تمام الکترونیک برگزار می شود، یادآور شد: باید برق این مناطق و شهرها قطع نشود و همکاری ادارات و نهادها در برگزاری انتخابات ضروری است.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف