شناسه خبر :   26382      یکشبه 17 ارديبهشت 1396 - 11:01
مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی گردشگری استان تهران :
ممانعت یگان حفاظت میراث فرهنگی از تخریب موزه دفینه

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با اطلاع رسانی یکی از معماران حاضر درمحل ازتخریب موزه دفینه توسط مالک آن که یکی ازنهادها می باشد، یگان حفاظ میراث فرهنگی تهران و مأموران شهرداری راهی موزه دفینه شدند.

 

به گزارش الف پرس به نقل از ایرنا، رجبعلی خسرو آبادی روز جمعه در گفت و گو با اين خبرگزاري  افزود: حوالی ساعت 14 خبر تخریب بخشی از موزه دفینه توسط یکی از معماران و اساتید دانشگاه حاضر در محل اطلاع‌رسانی شد، که با پیگیری‌های این معمار و برخی اهالی رسانه یگان حفاظت میراث فرهنگی تهران راهی محل شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ضمن ابراز مخالفت با این اقدام غیر مسئولانه خواستار توقف فوری عملیات تخریب شد و اظهار کرد: یگان حفاظت میراث فرهنگی به راهی محل شدند و همچنین بنا به درخواست میراث فرهنگی استان تهران مأموران شهرداری هم به محل موزه دفینه واقع درخیابان میرداماد آمدند.
خسروآبادی همچنین از ارسال پرونده ثبت اضطراری این اثر به دفتر معاونت کل میراث فرهنگی کشور تاصبح (شنبه) خبرداد.
دفینه کمال کمونه از شاگردان برجسته «فرانک لوید» معمار معروف آمریکایی است.
این بنا را به سفارش یک مالک خصوصی و به منظور استفاده برای سوپر مارکت بزرگ طراحی می شود, اما با وقوع انقلاب اسلامی این مرکز افتتاح نمی شود که پس از انقلاب اسلامی این ملک دراختیاریک نهاد قرار می گیرد.
معماران و کارشناسان درباره بنای موزه دفینه اظهار دارند که این بنا به طرح خاص و اجرای بتن یک تکه آن اثری ارزشمند بوده که باید در فهرست آثار ملی ایران جای بگیرد.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف