شناسه خبر :   249      سه شبه 15 فروردين 1396 - 13:01
قبیح ترین امضاء ها
الطاف شركت وابسته به بنياد نامدار و معروف كشور نسبت به كاركنان ، در سال توليد و اشتغال

 

شركت حفاري شمال كه در سال 1388 و در پي خصوصي سازي، بيش از نيمي از سهام خود را به اين بنياد معروف واگذار كرد، در بحث منابع انساني، به داستان هر روز بدتر از ديروز خود ادامه مي دهد.

سريال جديد ابلاغ خاتمه خدمت (اخراج) كاركنان اين شركت از اسفند سال 95 آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و در اين بين هستند كاركناني كه نزديك به 28 سال سابقه خدمت دارند و تعدادي از كاركنان كه 2 ماه اخير با اميد به اعزام ايشان به مناطق عمليلتي، 2 هفته تحت آموزش قرار گرفته بودند. 

بدون ترديد قبيح ترين امضاهايي كه ممكن است پاي يك برگه بنشيند، امضاهايي است كه به قيمت بريدن نان كارگران زحمت كش رقم ميخورد. امضاء‌هايي كه براي حفظ منافع سازمان و شايد حفظ جايگاه رقم مي خورد، امضاهايي كه براي رهايي از تصميمات غلط مديران و به افول كشيدن سازمان است.

سازماني كه ميتواند از حقوق هاي آنچناني مديرانش بكاهد تا در اين شرايط سخت اقتصادي خانواده هاي كارگران خود را كه غالباً زير خط فقر هستند را با اضطراب و تشويش مواجه نسازد و عملاً طناب دار تدريجي را  بر گردن سرپرست هاي خانوار حلقه نكند.

متاسفانه در اين سازمان و شركت با توجه به همان سهام قابل توجه بنياد معروف، هيات مديره در تصميم گيري هاي آن نقش پر رنگ و تاثيرگذار دارد و ذهنيت كارگران نسبت به سهامدار غالب خود روز به روز بدتر و نفرت انگيز تر مي شود

به نظر ميرسد اين رسم غلط و سنت زشت در حال تبديل شدن به يك فرهنگ است و قصد اصلاح هم ندارد. كمااينكه جسته و گريخته از دل همين شركت، خبر اخراج وسيع تر و سنگين تر تعداد زيادي از كاركنان تا 20 روز آينده، زبان به زبان مي چرخد.

اميد است در سالي كه به عنوان توليد و اشتغال از سوي مقام معظم رهبري مشخص شده است،  سازمان هاي تحت پوشش الگوي عمل به منويات معظم له باشند.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف