شناسه خبر :   233266      دوشنبه 20 شهريور 1396 - 15:35
لزوم ارج نهادن به سرمايه گذاران بومي
جلیلی را پشت چراغ بوروکراسی اداری متوقف نکنید

 

         يادداشتي از حبيب درزيان؛  

                         سردبير هفته نامه پيام كشاورز

 

حاج سهراب جلیلی خیر و سرمایه گذار بزرگ در حوزه گردشگری که این روزها سنگ بوروکراسی اداری او را از تب و تاب توسعه گردشگری شهرش نیانداخته و همچنان فکورانه و صبورانه  در راستای پیشبرد اهدافش در حرکت است
از مرکز استان مازندران که به سمت شرق می ایید علاوه بر اینکه چشمانت  مواهب طبیعی و دیدن ابنیه های تاریخی و گردشگری که تشنه سرمایه گذاری اصولی هستند را می بیند ، گوشهایت از مردانی سخن می شنود که تشنه توسعه و تحقق اقتصاد مقاومتی هستند ولی بروکراسی دست و پاگیر اداری هر از گاهی حرکت پرشتابشان را کُند می کند.
حاج سهراب جلیلی یکی از بزرگترین خیرین استان و سرمایه گذار بخش خصوصی در صنعت گردشگری که انگیزه و ایده های منحصر به فردی برای جذب توریست در منطقه شرق استان مازندران دارد و علاوه بر طرحهای ایده آلش ، دستش همیشه به خیر و کمک به مستمندان بالاست و هیچگاه از هیچ حمایتی برای حمایت از مظلوم دریغ نمی کند.
جلیلی از خیرین بنام، سرمایه گذار بخش خصوصی که تعصبش به بهشهر زبانزد خاص و عام می باشد. برخی از شهروندان به ایشان لقب موسی خان اشرفی دوم را داده اند. او معتقد است مسئولان باید درب مسیر ها را برای توسعه اقتصادی باز و موانع را برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باز کنند.
این خیر با اصالت بهشهری قصد ساخت مجتمعی تفریحی توریستی را در زمینی به وسعت دوازه هکتار دارد که این مجتمع  شامل هتل، باغ پرندگان، سوییت های تک واحدی، پیست دوچرخه سواری و کمپ ورزشی و غیره خواهد بود که مطمئنا نگاه مسئولانه او در راستای سرمایه گذاری در این بخش و متعاقب آن توسعه گردشگری که اشتغالزائی را به همراه خواهد داشت باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.
براستی داشتن چنین سرمایه گذاران و چنین خیرانی در حوزه توسعه گردشگری بسیار کم است که هم طرح و ایده توسعه محورانه ارائه دهند ، هم تامین اعتبار ساختش را بر عهده گیرند و هم از مصائب بروکراسی اداری که مسئولان جلوی دست و پایشان می اندازند برخوردار شوند و در نهایت کار که به اتمام برسد ، همان مسئولینی که  روزی سنگ اندازی می کردند خود را تیتر اول روزنامه ها می کنند و خروجی طرح را ماحصل اقدامات به اصطلاح مسئولانه خود می دانند !
در خاتمه باید گفت امثال حاج سهراب جلیلی بسیار انگشت شمارند که همه هم و غم خود را برای توسعه شهرش بگذارد و در مقابل با موانع دست و پاگیر اداری از وی استقبال شود. امیدواریم مسئولان ستاد رفع موانع سرمایه گذاری در استانداری مازندران در راستای رفع موانع پیش روی این سرمایه گذار سخت کوش بهشهری  گامی اساسی برداشته و با هموار کردن مسیر، توسعه را برای گردشگری شرق مازندران به ارمغان بیاورند.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف