شناسه خبر :   231      سه شبه 8 فروردين 1396 - 09:43
گفتگو با محمدتقی نورزاد، کاندیدای شورای اسلامی بهشهر

✔️ پیش بینی کردن نتیجه انتخابات به نوعی دخل و تصرف در فکر مردم است.
✔️ ارزشیابی خودم در سمت قبلی را وابسته به نظر مردم می دانم.
✔️ کار سیاسی در شورا جواب نمی دهد به خصوص در شهر کوچکی مثل بهشهر

با اینکه همین چند وقت پیش بر صندلی فرمانداری بهشهر تکیه زده بود اما مثل خیلی از کاندیداهایی که با خدم و حشم آنچنانی برای ثبت نام آمدند, وارد ستاد انتخاباتی شهرستان نشد. مکانی که نه چندان دور به نوعی خانه دوم اش محسوب می شده و شاید به همین دلیل کاملا معمولی و با یکی دو همراه می آید.
با اصرار و تمنای بیش از اندازه ما بالاخره راضی می شود چند شات عکس بگیریم و چند خطی هم پاسخ سوالات ما را بدهد. همه درگیری ذهنش این است که بیش از اطلاع رسانی نشود و دقت کامل در تنظیم آن انجام شود تا جنبه تبلیغ پیدا نکند.
و ما هم قول می دهیم مثل سایر کاندیداهای قبلی, به دور از هیاهوی  و صرفا برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اقدام کنیم. . .

 

گفت و گوي الف پرس با محمدتقی نورزاد, کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر را در ادامه ميخوانيد: 


ضمن عرض سلام و تبریک سال نو به عنوان اولین سوال بفرمایید چه دلیلی باعث شد که پس از نزدیک به سی سال خدمت در مقاطع مختلف, حتی به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان, امروز به عنوان کاندیدا پا به عرصه انتخابات شورای شهر بگذارید؟
_ من هم سلام می کنم خدمت شما و همکارانتان و ضمن عرض تبریک سال نو آرزوی موفقیت برای شما دارم. درباره پاسخ به سوال تان هم باید بگویم همان طوری که خودتان طرح کردید, خدمت در مقاطع مختلف باعث شده که لااقل این مسیر را طی کرده باشم و نیازی برای داشتن منصب یا جایگاه دیگر نداشته باشم و از سوی دیگر همین خدمت باعث شده که امروز احساس کنم می توانم بیایم تا آن را با نیت خالصانه برای رضای خدا و خدمت به شهرم به کار گیرم البته به شرطی که مردم بپذیرند که برای خدمت وارد این عرصه شوم.


 بالاترین سمت در طی دوران خدمت تان شما اگر اشتباه نکنم به عنوان فرماندار بهشهر بود, با این توضیح, چقدر تجربه, چقدر تحصیلات و چقدر ذات مدیریتی را برای یک عضو شورای شهر ضروری و لازم می دانید؟ 
_ به طور حتم همه مواردی را که مطرح کردید ضروری و لازم است و اگر همه این ها در یک نفر جمع شود بسیار عالی است و یقینا باعث خواهد شد تا از طرف مردم مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد.
البته من خودم نظرم این است که قانون گذار باید در بحث تعیین صلاحیت ریز شود تا همه این مواردی که فرمودید را به نحوی در بررسی کاندیداها جای دهد آن هم به این دلیل که نتیجه انتخابات طبیعتا پخته تر می شود.
حتی در تر کیب کاندیدا ها به نوعی اولویت تخصصی و فنی مورد نیاز در مدیریت خدمات شهری لحاظ شود. به طور مثال در شاخه عمران یا هر تخصص دیگری مثل بهداشت و محیط زیست, علوم اجتماعی و جامعه شناسی شهری, مدیریت های  شهری, فرهنگی و ورزشی که کارشناسان خبره آن را برای این مهم, یعنی شوراهای شهر, ضروری تر و لازم بدانند.


اگر در نتیجه این انتخابات به عنوان یکی از اعضا به شورای شهر راه پیدا کنید, چه میزان از آرای خود را مربوط به سمت دو سه سال قبل خود در قامت فرماندار بهشهر می دانید؟
_ حتما موثر است اما دقیقا دو لبه, یعنی اگر مردم و مراجعین به بنده از نحوه ارتباط, برخورد و کاری از بنده راضی بوده باشند, امروز با قاطعیت حمایت خواهند کرد ولی اگر در همان سمت فرماندار نارضایتی از مخاطبین و مراجعین بنده وجد داشته باشد به همان شدت در مقابل خواهند ایستاد با این توضیح اگر رای بیاورم یعنی در امتحان قبلی خود لااقل شرمنده نیستم و اگر رای نیاورم هم طبیعتا عکس این قضیه است.


چقدر به کار سیاسی یا ترکیب سیاسی اعضای شورا, برای پیشبرد بهتر اهداف شورا معتقدید؟
_ به نظر من کار سیاسی در شورا جواب نمی دهد به ویژه در شهرهای کوچکی مثل بهشهر که ظرفیت این کار وجود ندارد.
_پیش بینی شما از انتخاب ۷ نفر نهایی توسط مردم چیست, یعنی در این دوره و با توجه به تجربیات قبلی مردم از چهار دوره انتخاب, این بار چه افرادی را برای شورای شهر انتخاب خواهند کرد؟
_ نمی دانیم و نمی توانیم نظر مردم را بدهیم. پیش بینی کردن را به نوعی دخل و تصرف در فکر, اندیشه و سلیقه مردم می دانم.
نظر مردم قابل احترام است با هر ترکیبی که انتخاب شود به هر حال مهم این است که افراد منتخب در یک احترام متقابل نسبت به هم پپ با یک فهم مشترک در رسیدن به اهداف عالی شورا, همه تلاش خود را به کار گیرند.


در صورت راهیابی به شورا حق الجلسه ها را دریافت می کنید؟
خدا می داند که به این موضوع فکر نمی کنم حتی یادم هست در دوره های اول و دوم شورا که مصوبات کمیته اجتماعی را برای تایید نهایی کنترل می کردم و موضوع حق الجلسه را شنیدم, ناراحت شدم چون مورد قبول من نبود اما خب راهی هم برای مخالفت با آن وجود نداشت. 
خدا می داند که حاضرم از خود مایه هم بگذارم و البته همان طوری که گفتم راه مخالفت و مقابله ای برای آن هم نیست به هر حال هدف اصلی خودم به کار گرفتن تجربیات قبلی ام در این عرصه و برای خدمت به شهرم هست نه برای مادیات آن.


امروز به آن زمان که فرماندار بودید چه نمره ای می دهید؟
_ حدود ۲۵ سال در سطوح بخشدار, معاون, فرماندار و سطوح پایین تر در فرمانداری خدمت کردم و شاید امروز در بخث مدیریت شهری موضوع آنچنانی نباشد که با آن غریبه باشم ولی معتقدم که مردم باید مرا ارزیابی کنند و نمره دهند, فکر می کنم امروز محک خوبی برای آن روزهاست و قطعا پاسخ سوال شما در رای مردم خواهد بود, ضمن اینکه هر نتیجه ای با رای مردم حاصل شود محترم و ارزشمند است.
,,,, یکی از شایعاتی که این روزها برای کاندیداتوری شورای شهر تقی نوزاد مطرح است, هدف رسیدن به کرسی شهردار است, چه نظری در این خصوص دارید؟
_ امروز صراحتا اعلام می کنم اگر گروه, حزب و یا هر جمعی از قبل چنین طرح و برنامه ای داشته باشد آن را یک نوع خیانت می دانم.
شاید در این برهه و از گوشه و کنار  حتی عناوین دیگرهم به گوش برسد 

ولی جز شایعه بی اساس چیزی نیست چرا که کار شورا بر اساس معنای ذاتی آن یک کار جمعی است و هر چه شورا به آن برسد قابل احترام و اجراست.


 به نظر شما چه ترکیبی از اعضای شورای پنجم می تواند آن را منسجم تر و قدرتمندتر سازد و در نتیجه موجب خروجی بهتری از آن شود؟ 
_ بدون شک اگر افرادی بیایند که  تعهد، تخصص و تجربه را در کنار هم داشته باشند بسیار مطلوب تر است و سن و سال هم مطرح نیست چون شورا به همه اقشار تعلق دارد. هر کسی که تعهد, تخصص, پتانسیل و توانمندی, وقت کافی و انرژی لازم را برای این کار داشته باشد در حقیقت از شاخص های خوبی برای پا گذاشتن به این عرصه بهره مند است.


. . .  و کلام آخر؟
 تشکر می کنم از حضور شما در ستاد برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی, خصوصا که این ایام متعلق به خانواده و دید و بازدیدهاست. اما با همه این اوصاف, انتظار این است که شاخص ها و خصوصیات لازم از سوی شما معرفی و آگاهی بخشی شود چون این قلم شما هدایت گر و روشن گر است و اگر مسیر را اشتباه برود مدیون خون هزاران شهید باقی خواهد ماند که این امنیت و آرامش امروز حاصل ایثارگری و رشادت آنهاست.


. . . ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید.
من هم از شما و سایر اصحاب رسانه که در این ایام زحمت می کشید و رسالت سنگینی بر روی دوش تان هست تشکر می کنم و آرزوی موفقیت برای تان دارم.

 

 

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف