شناسه خبر :   224563      دوشنبه 13 شهريور 1396 - 22:31
مدیریت شهری مدیر می خواهد، نه صمدائی !

" دوست نماها خود را به چند دینار فروختند؟"

         حبیب درزیان،

                          سردبیر نشریه پیام کشاورز و صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی الف پرس

 

هجوم آورندگان کارشان هجوم به تصمیمات است حال هرچه که باشد ، اما در این میان منتقدان که توسعه را در ذهن می پرورانند می توانند با انتقادات خود سازندگی را برای شهر به ارمغان آورند و آنچه که در  بهشهر بسیار واضح و روشن است این است که توسعه این شهر با مدیریت  صمدائی تحقق نمی یابد.
اعضای شورای اسلامی بهشهر پس از  تحلیف ، همچون بسیاری از شهرهای استان مازندران نیاز دیدند تغییری در ساختار مدیریت شهری که با انتخاب شهردار محقق می شود انجام دهند، هر چند با انتخابی نادرست از چاله به چاه افتادند .
برای نشاندن فردی لایق و کوشا برای توسعه شهری بهشهر گزینه های مختلف میان اعضا مطرح شد تا اینکه فرید صمدائی گزینه منتخب اعضای شورا معرفی گردید که مخالفتهای زیادی از سوی سیاسیون و چهره های شاخص این شهرستان برای تصمیم نابهنگام و ناعاقلانه شورا در پی داشت، مخالفتهایی که کم کم تبدیل به یک فریاد و یک خواسته شد. فریادی که علیرغم فراگیر شدن نتوانست خواب زدگان شورا را بیدار کند و خواسته ای از  اعضای شورا در این سوال خلاصه شد؛ " یعنی در بهشهر نخبه ای  یا فردی آشنا برای مدیریت مستحکم شهری وجود نداشت که صمدائی گزینه نهایی در این سمت شد؟"
بنده بخاطر وجود تفکرات کودکانه و بعضا غرض ورزانه در میان برخی منتقدینی که خود را برای هیچ  به موافقان و بانیان این انتخاب فروختند بسیار دل ازرده هستم. خود فروختگانی در  جمع منتقدین انتخاب صمدائی بعنوان شهردار بهشهر.
عده ای دوست نما که حاصل مکاتباتم و ماحصل جلسات  ما را به صورت فایل صوتی در اختیار موافقان  ابقاء این  جوان گذاشته اند.  برخی برای استفاده و یا سوء استفاده از این فضا با در اختیار قرار دادن محتوای جلسات به ذلت خود را فروخته اند ، آنان مطمئنا توسعه شهر را نمی خواهند و بدنبال ایجاد بلبشوئی کاذب برای گشاد تر کردن جیب هایشان هستند.. بنده  که نقد سازنده بر انتخابی مهم و تاثیر گذار در یک شهر را در جلسه ای مطرح می کنم مطمئنا تریبونش را نیز برای رساندن این نقد بگوش اعضای شورا دارم و هیچ نیازی به استراق سمع یا تصویر گرفتن از جلسات توسط بعضی دوست نماها نیست که بخواهند محتوای این مخالفت بحق و اصولی مرا به گوش موافقان این انتخاب برسانند.

اما چرا نگارنده یادداشت مخالف فرید صمدائی در سمت شهردار بهشهر می باشد ؟ 
پاسخش در سوابق وی بازگو کننده حقایقی است که تکلیف موافقان و مخالفان با تصدی صمدائی در پست مدیریت شهری  و عدم کارائی او را در توسعه مدیریت شهری روشن می کند.
صمدایی  در معرفی سوابق خود را متولد ۱۳۶۰ در تهران از خانواده معظم شهدا و برادر سردار شهید صمدایی معرفی کرده  است. با کمال احترام به خانواده شهدا  که مطمئنا آرامش و آسایش امروز ما مدیون جانفشانی شهداست ولی برادر شهید بودن آیا کارنامه محکمی برای مدیریت شهری می باشد؟ 
در پی بررسی برای یافتن سابقه ای که حداقل بتوان وجود صمدائی را در این پست باور کرد؛ از بین  سوابق وی  به عناوینی چون  مشاورارشد مدیران کل استان،مشاور ارشد فرمانداران شرق استان، عضو شورای گفتمان سازی ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برخوردم که هیچکدام ادله محکمی بر سکانداری این گزینه در پست مدیریت شهری نیست. و با این انتخاب، موج  مخالفت از  نامبرده بعنوان شهردار بهشهر عده ای بدون تحقیق و پژوهش و با چشم بسته سکانداری صمدائی را مورد هجمه قرار داده اند و عده ای نیز با چشم باز و با علم در شناخت و مقایسه مدیریت شهری در سنوات گذشته به نقد سازنده پرداختند، در این بین آنان که چشم بسته هجوم آورده اند به پشیزی خود را فروختند و به راحتی مسیر مخالفت را به جاده موافقت کج کردند ، البته انتظاری هم نیست چون آنها فاقد تفکری ارزشمند هستند. و با در اختیار قرار دادن  فایلهای صوتی جلسات نقد به حامیان این انتخاب کوته نظری خود را تایید کردن.

دوستان گرامی و شهروندان عزیز، در خاتمه باید گفت این انتقاد آخرین اظهار نظر بنده بعنوان یک خبرنگار برای انتخاب صمدایی میباشد. در این راه دشوار نه از تهمت و تخریب بر علیه خود توسط دیگران واهمه داشته ام و نه از تهدیدها ترسیده ام. اما خنجر از پشت برخی خناسان و کاسبان اجتماعی در لباس دوست موجب دلسردی ام شده است.  هر چند مطمنا با تاسی از حرفه و رسالتی که بر دوش دارم به دیگر مشکلات و معظلات خواهم پرداخت. این سیاهه  نیز بیشتر بخاطر دلایل مخالفت بر این انتخاب و همچنین زیر سوال بردن اقدامات افرادی دوست نما یا به تعبیری" گرگهای درنده خوئی در لباس میش " نگاشته شده است. افرادی که به راحتی به یک جریان فکری خیانت کردن تا شاید شورای شهر و تصمیمات ان حیاط خلوت عده ای خاص شود.

 

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان

  مرتضی
  14:05 - 1396/06/13
0           0
درود به شرفت

ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف