شناسه خبر :   222      یکشبه 6 فروردين 1396 - 09:46
گفتگو با سیروس نقی پور، کاندیدای شورای اسلامی بهشهر

اساس دین را برای حضور در این عرصه سرلوحه خود قرار داده است و برای همین اعتقاد وافری به نیت خیرخواهانه در کار گروهی و دسته جمعی دارد.

سوابق پر تعداد مدیریتی اش در حوزه مهندسی را امتیازی برای خلاء این مهم در شورای شهر می داند و معتقد است که اگر مردم او را بپذیرند آمادگی خدمت را در این عرصه سخت دارد.  خصوصیات بارز و شناخته شده اش از نظر اطرافیان، پیگیری امور تا حصول نتیجه میباشد و صادقانه ابراز میکند که هر چند نخبه نیست اما شجاعت و توان ورود به کارهای سخت را در خود می بیند

                                                                            

گفت و گوی  الف پرس با این کاندیدای شورای پنجم میخوانید:

هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟

همانگونه که در قانون اساسی تصریح شده و به تعبیری شورای شهر، یک پارلمان شهری است که وظیفه برنامه ریزی ،دادن اولویت به طرحهای مهندسی و نظارت مستمر بر روند کار بازوی اجرایی خود (شهرداری)  و به کمک کمیسیونهای مرتبط را دارد .

اکثر حوزه های کاری خدمات شهری به نوعی به تخصص فنی- مهندسی ارتباط پیدا میکند و اینجانب با نیت خیرخواهانه و حسب تکلیف و تجاربی که در فعالیتها و سوابق اجرایی خود بدست آورده ام ، خواسته ام با حضور خود بعنوان فرزند کوچک این شهر ودر صورت اعتماد همشهریانم ، در خدمت انها باشم.

 

چه مشکلات و معضلاتی در شهر مشاهده کردید که راغب شوید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟

با عنایت به اینکه تخصص و رشته تحصیلی ام در رشته مهندسی عمران است غالب نوع نگاهم در حوزه مسایل شهری ،فعالیت عمرانی می باشد و در سایر حوزه های مورد نیاز شهروندان قطعا و یقینا میبایست از مشاوره و همراهی  متخصصین دلسوز بهره برد

به نظر اینجانب ، بیشترین مشکلاتی که در شهر دیده میشود استهلاک زیرساختها،توسعه بی رویه شهر، عدم بهره برداری مناسب از پتانسیلهای طبیعی، تاریخی، جمعیتی و....می باشد که کلیتی از مسایل است و انشاالله در آینده نزدیک مسایل جزیی تر مطرح و خدمت همشریان عزیز ارایه خواهد شد.

 

اهم برنامه های شما برای عمران و توسعه بهشهر چیست؟

باید با اولویت بندی طرحها و بازنگری و یا تصحیح طرح جامع و تفصیلی در دست اقدام، نسبت به تحرک و پویایی فعالیتهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و باجذب اعتبارات استانی و ملی اقدام نمود.

 

چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟

فعالیت در شورا یک کار جمعی می باشد و لزوم همفکری و اشتراک نظر و الزام به حضور متخصصین در شورا وجود دارد.

البته این مباحث نیاز به واکاوی داشته، ولیکن مسایل شهری باید بنا به وضعیت شهری رتبه بندی و برنامه ریزی گردد.

 

در بحث مالی (جذب و تامین اعتبارات) که در این چند سال به دلیل عدم دست یابی مناسب به آن اکثر طرحها اجرا نگردیده است چه برنامه ای دارید؟

همگان به این امر واقف میباشند که مجموعه خدمات شهری در برهه های خاصیبا محدودیت منابع مالی روبرو است ولیکن می بایست باید نظم وانضباط در تعریف طرحها و برنامه ریزی آنها لحاظ شده  و براین اساس در کوتاه مدت رایزنی جهت بهره گیری از تمام پتانسیل مسولین شهری اعم از امام جمعه محترم، نماینده شهرستان، فرماندار و شخصیتهای استانی و ملی شهرمان انجام شده و به جذب اعتبارات اقدام نمود و در مراحل بعد نسبت به جذب سرمایه های خرد و کلان سرمایه گذاران و درآمدزایی مجموعه شهری توجه کرد.

 

دخیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا خیر؟

شورا ، فارغ از گرایشات سیاسی افراد حاضر، نمی بایست فضایی سیاست زده داشته باشد و طرح مسایل شهری و ارایه خدمات به شهروندان باید در اولویت اول تا اخر اعضا باشد.

 

اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟

حضور در عرصه اجتماعی با تلاش و احقاق حق همراه است و باید در عرصه شورا نیز تمام تلاش خود را انجام داد و در صورت عدم اقبال و همکاری دیگر اعضا، بعنوان یک کنشگر اجتماعی و متخصص بدنبال مطالبات مردم خواهم بود.

 

حرف اخر

نگاه کوتاه مدت به موقعیتها و مسایل، نمی تواند ضامن پیروزی اندیشه خدمت در افق دوردست باشد

و نباید هیچگاه رای مردم را  با رضایتمندی قشری خاص معامله  کرد.

 

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان

  حمید رضا شاهرخی
  08:11 - 1396/01/30
0           0
با آرزوی موفقیت در این دوره

ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف