شناسه خبر :   221      شنبه 5 فروردين 1396 - 09:46
گفتگو با مهدی سبزی، کاندیدای شورای اسلامی بهشهر

کناره گیری، راحت طلبی و رها کردن مردم برای ما بهشهر ی ها ننگ است

بهشهر مثل دیگر شهرهای کشور کارهای زیادی صورت گرفته است.اما کارهای انجام نشده فراوانی وجود دارد

مهدی سبزی؛ از خانواده اصیل، مذهبی و زحمتکش میباشد که در رشته حقوق الکترونیک و مدیریت دولتی کسب علم کرده است. نگاه خاصی به حمایت از دانش اموزان بی بضاعت دارد و از همین رو موسس انجمنی در این زمینه میباشد. حرف هایش بوی ناراحتی نمیدهد و اطمینان قلبی اش را در کلامش میتوان احساس کرد. ترسی از شکست ندارد و برای همین ذهنش را برای وسعت بیشتر پرورش داده است.

شعار کانال تلگرام شخصی اش در نوع خود جذاب و خواندنی میباشد، «« در کویری خشک تنها را نجات سبز اندیشیدن است»»

 

گفت و گوی الف پرس با مهدی سبزی، کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی بهشهررا میخوانید:

 

هدف و انگیزه شما برای حضور در این عرصه چیست؟

حقیر همچون دیگر جوانان تحصیل کرده بهشهری ،وظیفه دارم در عمران و آبادانی و زیبا سازی شهر و پیگیری رفع مشکلات مردم عزیز تاثیر گذار باشم.بر همین منوال شعار زندگی خویش را «رویش سرو سبز »اعلام نمودم .رویش سرو سبز ،نشانگر رویش جوانه طراوت ،پویایی تبیین ،بینش درست بر پایه صداقت ،تحول ،استقامت و راست باوری است.   خدمت به سرزمین سبز نیاز به رویش سروهای سبزی (شهدای گرانقدر وطن )داردکه روزی جانشان رابرای دفاع از ملت ایران در جنگ تحمیلی فدا کردند و کنون با همان بینش و اندیشه سبز به دنبال تحول اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی شهرمان است.

 

چه مشکلات و معضلاتی در شهر مشاهده کردید که راغب شوید تا در قامت کاندیدای شورای شهر حضور پیدا کنید؟

به عنوان شهروندی که از دسترنج مردم شریف بهشهر و ایران عزیز درس خواندم و فعلا نیز در رسته فرهنگی مسئولیت آموزش زبانهای خارجه را با عنوان مدیریت در کانون زبان ایران واحد بهشهر بعهده دارم و از طرفی به عنوان  عضو کوچکی از بازار و صنف نوشت افزار  و کفش فروشان می باشم .تمام سعی و تلاش خود را صرف خدمت به مردم در فرهنگ و علم و دانش و در ادامه پس از فرهنگ سازی در داشتن شهری زیبا و جذاب .. آنگاه در توسعه فعالیت های عمرانی و زیبا سازی بهشهر عزیز برنامه های بسیار خوبی دارم که با کمک و مشارکت مردم به مرحله اجرا در خواهد آمد و برای بهشهر مثل دیگر شهرهای کشور کارهای زیادی صورت گرفته است.اما کارهای انجام نشده فراوانی وجود دارد،باید برای مردم صورت گیرد.(اشتغال جوانان و بکار گیری نخبگان ،آب شرب  بهشهر ،سامان دهی دست فروشان با حفظ شان و آبروی این قشر زحمتکش ،پارک جنگلی در جنوب شهر ،شورای شهر را به معنی واقعی آن تعریف و از جایگاه قانونی شورا :مشکلات مردم در تمامی ادارات پیگیری و برطرف گردد،یعنی شورای شهر را فقط محدود به شهرداری ندانیم بلکه شورای شهر بهشهر در سطح وسیع آن در تمام ادارات ببینیم.

 

اهم برنامه های شما برای عمران و توسعه بهشهر چیست؟

 در یک جمله می گویم کارهای زیادی برای بهشهر صورت گرفته اما همجنان مشکلات فراوانی وجود دارد ...از اهم برنامه های اینجانب به عنوان عضو شورا این است که :بهشهر را یکبار دیگر به همان اشرف البلاد تبدیل بنماییم لذا با همکاری جوانان دلسوز و نخبه ی بهشهری این امر شدنی می باشد.و اینجانب نیز برنامه های کارشناسی شده فراوانی دارم.

چه ترکیبی برای همکاری بهتر در شورای پنجم مدنظر شماست؟

 انصافا از اساسی ترین نیاز شهر شناخت آسیب های  بهشهر است.انتخاب افراد به عنوان اعضای محترم شورا ی اسلامی شهر به مردم و شهروندان و بصیرت آنها بر می گردد.اما با قاطعیت اعلام می کنم اعضای محترم شورای اسلامی با هر تخصصی که دارند وقتی که مورد اطمینان و امین مردم باشند،می توانند به عنوان موضوعی که در شورا مطرح و شور و مشورت و اتخاذ تصمیم خواهند کرد.انتخاب متخصص های خبره و کار بلد به عنوان مشاورین متخصص شورای اسلامی شهر می باشد که متاسفانه تا کنون تلاش های کمی در این زمینه صورت گرفته است.در نتیجه وجود مشاورین متخصص ،در کنار اعضای دلسوز شورای اسلامی شهر می تواند بهترین و کاملترین ترکیب را فراهم نماید.

 

در بحث مالی( جذب و تامین اعتبارات) که در این چندسال به دلیل دست یابی مناسب به ان اکثر طرحها اجرایی نگردیده است چه برنامه ای دارید؟

مدیر موفق در امور شهری شدیدا به شورای برنامه محور نیاز دارد و شورای برنامه محور ابتدا با آسیب شناسی و شور و مشورت با تمامی دلسوزان و خصوصا نخبگان شهر اهم مشکلات شهر را شناسایی و الویت گذاری می کند ،در الویت گذاری پروژه ها حتی باید اعتبار مورد نیاز برای اجرای هر پروژه را برآورد و پیش بینی نمایند،همین که اعتبار مورد نیاز مشخص شد ،راه های کسب در آمد را معین کرده :«1-احیا منابع در آمدی2- ایجاد منابع جدید کسب در آمد 3-پیگیری مستمر جهت گرفتن اعتبارات استانی و ملی کشوری. »    برای دریافت کمک های مالی از مردم و شهروندان متمکن و پولدار .لازم است با سعی و تلاش فراوان در ارایه خدمت به مردم و پیگیری خواسته های مردم تا منجر به رفع مشکلات مردم شود ،در این پروسه و تعامل مودبانه و احترام قایل شدن برای مردم ،منجر به اعتماد سازی خواهد شد وقتی مردم به شورای منتخب خود اعتماد پیدا کرده باشند به هر میزان که در توان داشته باشند برای اجرای طرح ها و برنامه ها و پروژه ها به شورای شهر و شهرداری کمک  خواهند کرد و در چنین شرایطی دیگر نگرانی برای امور مالی وجود نخواهد داشت.در قسمت احای منابع در آمدی ،منظور این است که اکر فر مانداری و سایر ادارات و کارخانجات برای پرداخت عوارض ساخت وساز به شهرداری بدهکار باشند ،یقینا وقتی اعتمادسازی صادقانه و واقع بینانه ایجاد شود تمامی بدهکاران در پیش بینی اعتبارات سال آینده ی اداره خود ،تامین اعتبار جهت پرداخت بدهی شهرداری را در الویت اول قرار خواهند دادو.. از طرفی اعضای فعال و دلسوز شورای اسلامی منابع فراوان و جدید جهت کسب در آمد پیشنهاد خواهند کرد که سر انجام : شورا و شهرداری هیچ دغدغه ای بابت امور مالی نخواهند داشت و با خیال آسوده مشغول برنامه ریزی و اجرای پروژه ها خواهند شد انشاءالله...

 

خیل کردن گرایشات سیاسی به عملکرد شورا کمک خواهد کرد یا نه؟

 تجربه ی چندین ساله نشان داده است اگر اعضای محترم شورای اسلامی شهر  وارد سیاسی بازی و باند بازی شوند ،آنچه که رها خواهد شد مشکلات مردم می باشد !! اما به عکس اگر اعضای محترم شورای اسلامی شهر به جای سیاسی بازی بیایند چگونگی رفع مشکلات مردم را سیاست و طرح و برنامه کار خود قرار دهند ....در نتیجه اینگونه سیاست ها منجر به ارایه ی خدمت صادقانه به مردم  خواهد شد و به خروجی عملکرد شور اثر مثبت خواهد گذاشت،سیاست شورا باید رعایت قانون و مقررات باشد ،نه تامین منافع باند و جناح و رضایت اقوام و فامیل و دوستان ،آری در پارتی بازی حتما عده ای معدود از سوءاستفاده گران از شورای اسلامی شهر رضایت خواهند داشت اما ...این روش ظالمانه مانع رشد و توسعه ی پایدار شهر خواهد شد.

 

اگر روزی به این نتیجه برسید که اهداف و برنامه های شما در شورای پنجم قابل اجرا نیست چه تصمیمی خواهید گرفت؟

 از آنجاییکه با تحقیق و پژوهش و آسیب شناسی کارشناسانه  و تهیه آمار و اطلاعات نسبتا دقیق و صحیح برای کار کردن و رفع گوشه ای از مشکلات همشهری های عزیز وارد این میدان شده ام و بر نامه هایم را در وضعیت های گوناگون: یعنی برای زمان بحرانی برنامه خاصی تدارک دیده ام و برای ایام و رمان عادی و روتین نیز برنامه خاص تهیه و تدارک دیدهام ،برای مقطع زمانی که کمترین در آمد را داشته باشیم و مخالفین و دشمنان بطور وسیع سنگ اندازی و اخلال گری نمایند،نیز با همکاری مردم شریف بهشهر خصوصا جوانان تحصیل کرده و نخبه طرح و برنامه های مناسب و انجام شدنی طراحی و تدارک دیده ام .. در نتیجه به هیچ وجه در خدمت به مردم تردید پیدا نخواهم کرد ،بلکه در مواجه با مشکلات وقت بیشتری برای خدمت به مردم در نظر خواهم گرفت ،عزریزان یاس و ناامیری در زندگی ام معنی و مفهوم و جایگاهی نخواهد داشت زیرا که در این مملکت صد ها هزار جوان نازنین به عشق خرمت به اسلام و وطن و ناموس .. عاشقانه جانشان را هدیه ونثار اسلام و مردم نموده اند و لذا کناره گیری و راحت طلبی و رها کردن مردم برای ما بهشهر ی ها ننگ می باشد،باز هم می گویم و قاطعانه می گویم در سخت ترین شرایط به درب خانه ی تک تک همشهریان  با تعصب و با غیرت بهشهری خواهم رفت و از همه تقاضای کمک برای رفع مشکلات مردم را خواهم داشت و این کار شدنی می باشد فقط باید با مرد صادقانه و مهربانانه رفتار کرد آنگاه مشکلات حل خواهد شد.

 

حرف اخر لطفا؛

 و سرانجام ....اگر « اکنون » را با شور و شعور بپاییم و فردا و فرداها را ...امیدوارانه بپوییم، انشاالله چشم انداز رشد و توسعه پایدار بهشهر به گستردگی لیاقت و شایستگی هایمان

 

شهرمان را همچنان بهترین و زیبا ترین شهرها... یعنی اشرف البلاد خواهیم ساخت.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف