شناسه خبر :   20581      جمعه 15 ارديبهشت 1396 - 13:56
همایش انتخاباتی رییسی؛ «عدالت در سلامت»
سخنرانی پرحاشیه رئیسی؛ از درخواست محاکمه ظریـف تا ...

از درخواست محاکمه ظریف تا درگیری زریبافان با انتظامات همایش

 

همایش انتخاباتی حامیان جامعه پزشکی حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی عصر پنج شنبه با نام «رییسی؛ عدالت در سلامت» در سالن اریکه ایرانیان برگزار شد.

به گزارش الف پرس به نقل از ایلنا، در حالی که اعلام شده بود همایش «عدالت در سلامت» از ساعت ۱۶ آغاز می‌شود، سیدابراهیم رییسی با تاخیر بسیار در این همایش انتخاباتی حضور یافت. با حضور او، مجری این برنامه نیز با شعار «صل علی محمد، یاور رهبر آمد» و «بوی بهشتی آمد» حضار را ترغیب به شعار دادن کرد.

مجری این برنامه پس از حضور تولیت آستان قدس رضوی متنی را قرائت کرد. او در این بیانیه حمایت جامعه پزشکی ایران را از رییسی اعلام کرد و گفت: جناب آقای دکتر رییسی ما اینجا آمده‌ایم که بگوییم از وضع موجود بیزاریم و پای تفکر شما ایستاده‌ایم!

مسعود زریبافان، علیرضا مرندی و مسعود میرکاظمی از جمله چهره‌های سرشناس حاضر در همایش انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی بودند. عباس هنردوست و حمید چراغی نیز در این همایش حضور داشتند.

نکته معمولی که در این همایش همانند سایر نشست‌های دیگر سیدابراهیم رییسی تکرار شد، آن بود که در این همایش هم بر موضوع تضاد طبقاتی و پافشاری بر شکاف طبقاتی در جامعه و همچنین شعارهای معیشتی در راستای حمایت از محرومان و اقشار مستعف تاکید شد. این مسئله به ویژه در ویدئو کلیپی که پیش از سخنان رییسی پخش شد، نمود داشت. در این ویدئو کلیپ که براساس آهنگی که از حامد زمانی ساخته شده بود، تصاویری از فقرا و محرومان جامعه به نمایش درآمد.

حمید چراغی دبیر شورایعالی نظام پرستاری در سخنانی که بعضا با بغض همراه بود، بیش از هر چیز نسبت به طرح تحول سلامت انتقاد کرد و گفت: طی سال‌های اخیر بسیاری از تخصص‌های پزشکی از دایره سیاستگذاری پزشکی کشور حذف شدند و طرح تحول سلامت با وجود نقاط مثبت فراوان، به خط قرمز دولت تدبیر و امید تبدیل شد.

سیدمسعود میرکاظمی یکی از اعضای ارشد ستاد رییسی از جمله سخنرانان همایش امروز بود. او درسخنان خود خواستار محاکمه ظریف شد و گفت: وزیر امور خارجه گفته بود اگر توافق نشود، دیگر رأی نمی‌آوریم. باید این فرد محاکمه شود که منافع ملی را به منافع حزبی می‌فروشند.

پیش از حضور رییسی در جایگاه برای سخنرانی، مجری برنامه در هنگام دعوت از او در سخنانی با گریه‌ گفت: ما جوان‌ها و بچه بسیجی‌ها واقعا خسته شده ایم.

با پایان نشست، مسعود زریبافان با مسئولان انتظامات این همایش درگیر شد. او درباره درگیری لفظی خود هنگام خروج از سالن، به خبرنگار ایلنا گفت: اتفاق خاصی نبود؛ همان اتفاقی بود که معمولا پیش می‌آید.

معاون رییس دولت دهم در پاسخ به این سوال که آیا اینکه حین برگزاری مراسم با وجود اصرار مسئولان برگزاری، از نشستن در ردیف‌های جلویی خودداری کردید، علت خاصی داشت، توضیح داد: مسئله خاصی نبود. می‌خواستم کنار مردم باشم!

همچنبن پلاکاردهایی در میان حضار توزیع شده بود اما بیشتر کسانی که این پلاکاردها را در اختیار داشتند، از بالا گرفتن آن خودداری می‌کردند. روی بعضی از این پلاکاردها نوشته شده بود "نه به دولت پیر و ناکارآمد و خسته" و "چرا این همه فساد؟!"

فضای این جلسه سنگین و بسیار جدی بود. عدم حضور پررنگ جوانان در این مراسم نیز ازجمله دیگر دلائل ایجاد جو سنگین و غیردوستانه در مراسم بود. در این میان برخی از شرکت کنندگان کودکان خردسالشان را به این میتینگ سیاسی آورده بودند و صدای گریه این کودکان خردسال بعضا منجر به بروز بی نظمی‌هایی در طول مراسم شد.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف