شناسه خبر :   143      پنج شنبه 5 اسفند 1395 - 10:15
طارق بن زیاد کیست؟ اظهارنظر جنجالی بقایی در نشست خبری‌اش: من طارق بن زیادم!

اظهارنظر جنجالی بقایی در نشست خبری‌اش: من طارق بن زیادم!

 
متلک‌پراکنی امنیتی بقایی، در امنیت کامل!
 

به گزارش الف پرس، به نقل از خبرگزاری آنا، حمید بقایی دیروز در بخشی از نشست نخبگانی‌اش! (همان خبری) که برای تشریح برنامه‌های انتخاباتی خود، برگزار کرده بود، با تمسک به ادبیات و مفاهیم احمدی‌نژادی اظهار نظرهای جنجالی کرد.

حمید بقایی دیروز در بخشی از نشست نخبگانی‌اش! (همان خبری) که برای تشریح برنامه‌های انتخاباتی خود، برگزار کرده بود، با تمسک به ادبیات و مفاهیم احمدی نژادی این سخنان را بر زبان راند: «من مثل اون طارق بن زیادم؛ من می‌رم تو صحنه؛ عقب‌نشینی ندارم؛ کشتی‌ها را آتیش زدم؛ هر کی هر کاری میخاد بکنه»!

در ویکی‌پدیای طارق بن زیاد، چنین آمده است: طارق بن زیاد (تولد ۷۶ هجری برابر با ۶۷۰ میلادی) سردار مسلمان بود که در زمان ولید بن عبدالملک اموی، اسپانیا را تسخیر کرد. تنگهٔ جبل‌الطارق به نام او است. او که در سال ۷۲۰ میلادی از دنیا رفت در قبیله‌ای بربری به نام صدف در مراکش به دنیا آمد.

مسلمانان و بربرهای شمال آفریقا در سال ۷۱۰ میلادی تحت فرماندهی طارق بن زیاد که خود ازآفریقاییان بربر و یکی از افسران برجستهٔ موسی بن نصیر فرمانروای آفریقا بود، با ۱۲ هزار مرد جنگی از تنگهٔ جبل الطارق گذشته در اندک زمانی بخش عمدهٔ شبه جزیره ایبری را به تسخیر در آوردند.

طارق بن زیاد که مردی هوشیار و شجاع بود به محض ورود به اسپانیا دستور داد کشتی‌های جنگی سپاهش سوزانده شوند تا سربازان فکر فرار یا بازگشت را از سر خود بیرون کنند. بدین ترتیب برای اولین بار زمینهٔ حضور نظامی مسلمانان در اروپا فراهم شد.

  نسخه چاپی

اخبار مرتبط
نظرات بیندگان


ارسال نظر

نظر شما

نظر شما بازدید کننده گرامی نسبت به نسخه آزمایشی سایت خبری تحلیلی الف پرس ؟


بسیار عالی
عالی
متوسط
ضعیف